-A A +A

9 kwietnia cytomammobus ŚCO w Sadowiu

9 kwietnia zapraszamy na profilaktyczne badania mammograficzne i cytologiczne mieszkanki gminy Sadowie. Cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie w tych dniach stacjonował przy Urzędzie Gminy.

Cytomammobus ŚCO został w tym roku wyposażony w najnowszej generacji mammograf cyfrowy, dzięki czemu badania są wykonywane z wysoką dokładnością. Warto zadbać o swoje zdrowie i regularnie wykonywać badania, które umożliwiają wykrycie nowotworów we wczesnej fazie, co zwiększa szanse na skuteczne wyleczenie.

Rejestracja pod numerem telefonu: 661 911 300. Na badania należy zgłosić się z dokumentem tożsamości z numerem PESEL. Badania są wykonywane w godzinach 10-16. Z bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi mogą skorzystać panie między 50 a 69 rokiem życia, które nie robiły tego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie między 25 a 59 rokiem życia, które nie miały wykonywanego tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

Aktualności
Udostępnij