-A A +A

To był pracowity weekend z profilaktyką

To był pracowity weekend z profilaktyką

Na sportowo, honorowo, bardzo wcześnie i szkolnie - to był prawdziwy weekend z profilaktyką onkologiczną. Pracownicy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii zachęcali do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych podczas szkolnych festynów, zjazdu wcześniaków, finału honorowej zbiórki krwi a nawet międzynarodowego meczu bokserskiego, które odbywały się w dniach 9-10 czerwca w Kielcach i regionie.  

Z profilaktyką za pan brat – od najmłodszych lat

Dobrze wiemy, że młodym mamom ciągle brakuje czasu dla siebie, dlatego podczas V Świętokrzyskiego Zjazdu Wcześniaków, zorganizowanego w Centrum Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach przypominaliśmy mamom, że powinny znaleźć trochę czasu na bezpłatne badania cytologiczne. Z programu profilaktyki raka szyjki macicy – mogą bezpłatnie skorzystać w poradni ginekologicznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach przy ul. Stefana Artwińskiego 3 oraz w naszych mobilnych gabinetach w cytomammobusie i cytobusie podróżujących po województwie świętokrzyskim. Badania są bezpłatne, bezbolesne i mogą skorzystać z nich mieszkanki województwa świętokrzyskiego w wieku 25-59 lat (co 36 miesięcy).

Nasz cytobus czyli mobilny gabinet położnej przyjechał na życzenie uczestniczek festynów w szkołach podstawowych nr 27 i nr 13 w Kielcach, gdzie 30 pań skorzystało z bezpłatnych badań.

Honorowo i sportowo

Zapraszaliśmy na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne podczas Międzypaństwowego Meczu Bokserskiego Seniorów Polska – Turcja, który odbył się w Hali Legionów. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy również wystawę haseł zachęcających panie do wykonywania badań profilaktycznych.

Nasz cytomammobus dyżurował także podczas ogólnopolskiego finału Trasy Czerwonej Nitki – uroczystego festynu i koncertu na kieleckiej Kadzielni, dedykowanego honorowym krwiodawcom. Dla tych, którzy bezinteresownie ratują życie innym ludziom oddając krew, wystąpiła na scenie amfiteatru Anita Lipnicka. Organizatorem imprezy było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach wspólnie z Narodowym Centrum Krwi.

Ta profilaktyka jest dla Was

Świętokrzyskie Centrum Onkologii jako pierwszy szpital w Polsce oferuje bezpłatny transport na badania w kierunku profilaktyki raka piersi i profilaktyki raka szyjki macicy. Aby zamówić bezpłatny dowóz na badania, wystarczy zebrać grupę 5 pań i zadzwonić na dedykowane programom profilaktycznym infolinie:

607 77 88 88 (mammografia) 

609 99 00 33 (cytologia).

ŚCO oferuje bezpłatną opiekę dla osoby niesamodzielnej (np. dziecka lub osoby z niepełnosprawnościami) na czas badania.

Po badaniach panie otrzymują praktyczne kobiece upominki przypominające o profilaktyce.

ŚCO dysponuje cytobusem – mobilnym gabinetem położnej, który bezpłatnie przyjeżdża na życzenie mieszkanek województwa świętokrzyskiego do ich miejscowości lub miejsca pracy. Aby zamówić cytobus do swojej miejscowości, wystarczy zadzwonić pod nr telefonu: 609 99 00 33.

Mammografia (profilaktyka raka piersi) – jest przeznaczona dla pań w wieku: 50 – 69 lat. Cytologia (profilaktyka raka szyjki macicy) – dla pań w wieku 25 -59 lat.

Aktualności
Udostępnij