-A A +A

Cytomammobus ŚCO w powiecie jędrzejowskim

Mobilna pracownia diagnostyczna, czyli cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii przez cały miesiąc będzie do dyspozycji mieszkanek powiatu jędrzejowskiego i włoszczowskiego. Zapraszamy panie na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Profilaktyka ratuje życie!

Szczegółowa trasa cytomammobusa ŚCO:

26 sierpnia – Małogoszcz, przy Urzędzie Miasta i Gminy

28 sierpnia oraz 1-3 września – Jędrzejów, przy Starostwie Powiatowym

7-8 września – Wodzisław, przy stadionie KS Partyzant (ul. Wodna 28)

10-11 września – Słupia Jędrzejowska, przy Zespole Placówek Oświatowych

14-15 września – Moskorzew, przy Urzędzie Gminy

16-17 września – Radków, przy Urzędzie Gminy

18 i 21 września – Oksa, przy Urzędzie Gminy.

Badania są wykonywane w godzinach 10.00-16.00. Na badania należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Konieczna jest rejestracja telefoniczna: 661 911 300. Diagnostyka w cytomammobusie jest wykonywana z zachowaniem bezpieczeństwa epidemiologicznego. Po każdym badaniu sprzęt jest odkażany. W mobilnej pracowni diagnostycznej mogą przebywać najwyżej dwie pacjentki. Uwaga! Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne panie wchodzące do cytomammobusa powinny zasłaniać usta i nos maseczką, przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk i pomiar temperatury.

Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50 – 69 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata.

Z bezpłatnego badania cytologicznego w ramach Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy mogą skorzystać panie w wieku 25-59 lat. Zgodnie z wytycznymi programu badanie należy powtarzać co trzy lata. W cytomammobusie ŚCO wykonywane są dwa rodzaje badania cytologicznego: cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym, co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę i umożliwia wykrycie większej ilości nieprawidłowych komórek.

Aktualności
Udostępnij