-A A +A

Dr Arkadiusz Chil z ŚCO Lekarzem Roku 2016 w województwie świętokrzyskim

Doktor Arkadiusz Chil z Kliniki Ginekologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach zwyciężył w XIV edycji plebiscytu Lekarz Roku w województwie świętokrzyskim. Najpopularniejszym onkologiem w województwie została doktor Małgorzata Majecka.

23 lutego w Kielcach odbyła się uroczysta gala XIV edycji plebiscytu Lekarz Roku, podczas której zostali nagrodzeni najpopularniejsi lekarze w województwie świętokrzyskim. Pierwsze miejsce w złotej dziesiątce najpopularniejszych lekarzy w województwie świętokrzyskim w 2016 roku zajął doktor nauk medycznych Arkadiusz Chil, specjalista ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej z Kliniki Ginekologii ŚCO. Nasz specjalista zdobył również tytuł Lekarza Roku 2016 w Kielcach oraz tytuł najpopularniejszego specjalisty z dziedziny ginekologii w województwie świętokrzyskim. Doktor Arkadiusz Chil jest absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie, od początku swojej kariery zawodowej jest związany ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Przez 10 lat kierował Wojewódzkim Ośrodkiem Koordynującym Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Pan doktor co roku plasuje się wśród najpopularniejszych lekarzy województwa świętokrzyskiego. W ubiegłorocznej edycji Lekarza Roku zajął trzecie miejsce w województwie i trzecie w Kielcach. Prywatnie jest wielbicielem poezji Zbigniewa Herberta i wędrówek po Bieszczadach.

Najpopularniejszym lekarzem w specjalizacji onkologia została doktor Małgorzata Majecka, kierownik Dziennego Oddziału Onkologicznego w szpitalu w Starachowicach. Pani doktor jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, specjalistą chorób wewnętrznych, chemioterapii i onkologii klinicznej. Od początku swojej drogi zawodowej przez ponad 20 lat była związana ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii, od 2013 roku kieruje Dziennym Oddziałem Onkologicznym w Starachowicach.

Serdecznie gratulujemy!

Organizatorami plebiscytu Lekarz Roku jest redakcja „Echa Dnia” i Świętokrzyski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach. O wynikach decydują głosy oddane przez pacjentów i kapitułę konkursu.

Aktualności
Udostępnij