-A A +A

Na Światowy Dzień Zdrowia zapraszamy na cytologię

6 kwietnia zapraszamy do cytobusa Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, który będzie dyżurował przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. W mobilnym gabinecie położnej mieszkanki województwa świętokrzyskiego mogą bezpłatnie wykonać badanie cytologiczne.

Jest to wspólna akcja Świętokrzyskiego Centrum Onkologii i Urzędu Marszałkowskiego w ramach Światowego Dnia Zdrowia. Cytobus będzie stacjonował w godzinach 9.00- 14.00 na parkingu przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, przy al. IX Wieków Kielc.

Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego w wieku 25 - 59 lat, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Każda pani, która wykona cytologię w ramach tego programu, otrzymuje kobiece upominki przypominające o profilaktyce.

- Zachęcam panie do tych badań, ponieważ będą wykonywane przez świetnych specjalistów. Dysponujemy własnym Zakładem Patologii Nowotworów z certyfikatem Światowej Agencji Badań nad Rakiem, co jest gwarancją wysokiej jakości diagnostyki – dodaje profesor Stanisław Góźdź – dyrektor ŚCO.

Cytobus ŚCO został skonstruowany specjalnie dla mieszkanek miejscowości województwa świętokrzyskiego, które nie mają dostępu do opieki ginekologicznej. W ramach projektu „Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie świętokrzyskim” przyjeżdża na życzenie pań do ich miejsca pracy lub zamieszkania. W specjalistycznym pojeździe umieszczono gabinet położnej, w którym znajduje się fotel ginekologiczny i niezbędne wyposażenie. Wewnątrz jest wydzielona kabina higieny intymnej z wc i bieżącą wodą, żeby pacjentka mogła się rozebrać i przygotować do badania. Pojazd jest ogrzewany, klimatyzowany, wyposażony w wysuwany stopień ułatwiający wejście do gabinetu.

Jeśli chcesz, żeby mieszkanki twojej miejscowości skorzystały z bezpłatnych badań - zadzwoń: 609 99 00 33 - cytobus ŚCO przyjedzie na zamówienie

 

Aktualności
Udostępnij