-A A +A

Rozpoczęła się modernizacja parkingu ŚCO

9 sierpnia rozpoczęły się prace budowlane niezbędne do organizacji płatnych miejsc postojowych  na terenie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Jako pierwszy zostanie zmodernizowany wjazd od ulicy Stefana Artwińskiego, prowadzący do głównego budynku szpitala. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Jak informuje Ryszard Mięsikowski, specjalista do spraw zarządzania nieruchomościami ŚCO, w pierwszej kolejności główny wjazd od ulicy Artwińskiego zostanie poszerzony. Ruch będzie się odbywał normalnie, ponieważ prace będą prowadzone w pasie zieleni. W następnym tygodniu (od 14 sierpnia), na tym wjeździe będzie budowana wysepka w pasie drogowym, więc ruch będzie się odbywał tylko w jedną stronę (wjazd od ulicy Artwińskiego - wyjazd do ulicy Kamińskiego). Modernizację przejdą kolejno pozostałe wjazdy na teren ŚCO, następnie zostaną przy nich zamontowane bramki ze szlabanami oraz terminale do biletów/kart parkingowych, a także kasy do pobierania opłat.

Prace inwestycyjne potrwają do połowy września. Wykonawcą jest firma Projekt Parking z Poznania. - Postaramy się, żeby przebieg prac nie unieruchomił ruchu wokół szpitala. Za przejściowe utrudnienia, które mogą wystąpić, z góry przepraszamy – mówi Wojciech Cedro, zastępca dyrektora do spraw technicznych.

Na terenie ŚCO przewidziano 893 miejsca postojowe w tym 8 dla osób niepełnosprawnych.

Aktualności
Udostępnij