-A A +A

Świat kolorowych turbanów w ŚCO

Pierwsze szpitalne warsztaty wiązania turbanów zorganizowało w Świętokrzyskim Centrum Onkologii Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Rakiem Jajnika „Niebieski Motyl”.

Za sprawą Stowarzyszenia Niebieski Motyl, które zaprosiło do tych warsztatów stylistkę Sylwię Luks z Sopotu, specjalizującą się w szyciu i układaniu ozdobnych chust i szalów, szpitalny hol zamienił się pracownię modystki. Pacjentki oddziałów chemioterapii i radioterapii otrzymały w prezencie od prowadzącej warsztaty Sylwii Luks piękne bawełniano – jedwabne szale i poznawały sztukę motania misternych zawojów. – Drogie panie, nie traktujcie turbanów jak zasłon maskujących utratę włosów po terapii. Turbany nosi się na całym świecie jako ważny element dopełniający stylizację stroju. Noszą je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Turban skomponowany z ciekawą biżuterią, na przykład afrykańskimi kolczykami wnosi nam nowy look. Jest hitem tej wiosny – tłumaczyła stylistka.

Jolanta Barańska ze Stowarzyszenia Niebieski Motyl bardzo pozytywnie oceniła pierwszą turbanową imprezę. Chciałaby, żeby jesienią w Świętokrzyskim Centrum Onkologii odbędzie się druga edycja warsztatów. – Szukamy sponsora, który sfinansowałby zakup materiału ma chusty i szale. Koszt takiej inwestycji to około 1500 zł.

To już drugi wspólny projekt realizowany przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii ze Stowarzyszeniem Niebieski Motyl po podpisaniu w marcu umowy o partnerstwie. Pierwszym wspólnym projektem był I Świętokrzyski Onkopiknik „Damy dają radę”, który odbył się 10 marca w Kielcach.

Aktualności
Udostępnij