-A A +A

Szturm na cytobus ŚCO w Światowy Dzień Zdrowia

Udana akcja profilaktyczna w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Szturm na cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. W ciągu tego dnia zbadało się 30 pań.

Z bardzo pozytywnym przyjęciem spotkała się wspólna akcja profilaktyczna, którą z okazji Światowego Dnia Zdrowia zorganizował 6 kwietnia Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego wraz z podlegającymi mu jednostkami ochrony zdrowia. W ramach bezpłatnej profilaktyki można było między innymi zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze, poziom cukru we krwi, tlenku węgla w wydychanym powietrzu, skorzystać z porad dietetyka, terapeuty uzależnień, poradnictwa w zakresie chorób naczyniowych.

Ogromną popularnością cieszyły się badania cytologiczne wykonywane w cytobusie – mobilnym gabinecie położnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Z badań chętnie korzystały panie pracujące w urzędach, były również pacjentki, które specjalnie przyjechały do Urzędu Marszałkowskiego, żeby skorzystać z bezpłatnego badania wykonywanego przez położną Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. W sumie w cytobusie ŚCO przebadało się w tym dniu 30 pań. Wszystkim uczestnikom akcji życzymy zdrowia!

Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego.

20 lat województwa świętokrzyskiego

 

Aktualności
Udostępnij