-A A +A

Warsztaty laparoskopii dla ginekologów z całej Polski

Blisko 30 ginekologów z całej Polski uczestniczy w warsztatach laparoskopii ginekologicznej odbywających się w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w ramach II Konferencji Edukacyjnej Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników „Praktyczne aspekty w położnictwie i ginekologii”.

Pod kierunkiem najwybitniejszych specjalistów ginekolodzy z całej Polski poznają w Świętokrzyskim Centrum Onkologii techniki małoinwazyjnych endoskopowych zabiegów operacyjnych. Zajęcia mają formę warsztatową. Uczestnicy kursu oglądają transmisję na żywo z bloku operacyjnego, gdzie wykonywane są zabiegi endoskopowe z zakresu ginekologii onkologicznej. Kierownikiem kursu jest dr Marcin Misiek, konsultant wojewódzki w dziedzinie ginekologii onkologicznej, kierownik Kliniki Ginekologii ŚCO.

Po południu w Best Western Hotelu w Kielcach odbędzie się druga sesja naukowa poświęcona m.in. diagnostyce prenatalnej.

Warsztaty prowadzone 28 marca w Świętokrzyskim Centrum Onkologii są częścią ogólnopolskiej II Konferencji Edukacyjnej Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników „Praktyczne aspekty w położnictwie i ginekologii”, odbywającej się w Kielcach w dniach 29-30 marca. Wśród poruszanych na warsztatach i panelach naukowych zagadnień znajdą się: ginekologia i położnictwo, ginekologia operacyjna i małoinwazyjna, ginekologia onkologiczna, perinatologia, ginekologia i położnictwo, endokrynologia ginekologiczna i rozrodczość. W komitecie naukowym konferencji zasiadają: dr hab. n.med. prof. UJK  Wojciech Rokita – prezes elekt Polskiego Towarzystwa Ginekologów Położników, prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś, prof. dr hab. n.med. Piotr Laudański, prof. dr hab. n. med. Robert Spaczyński.

Pełny program konferencji: http://90c.pl/poloznictwoiginekologia/

 

Aktualności
Udostępnij