-A A +A

Wystawa Papieska w ŚCO w uroczystej oprawie

Pacjenci i odwiedzający Świętokrzyskie Centrum Onkologii mogą oglądać wystawę fotografii dokumentujących pontyfikat Św. Jana Pawła II w uroczystej oprawie. Z okazji 25 rocznicy wizyty Św. Jana Pawła II w Kielcach zdjęcia autorstwa Arturo Mari, osobistego fotografa naszego papieża, zostały wyeksponowane z dodatkowym oświetleniem.

Wystawa znajduje się w budynku głównym w holu na parterze za rejestracją. Zapraszamy również do naszej kaplicy (III piętro obok Kliniki Urologii), gdzie znajdują się relikwie krwi Św. Jana Pawła II. ŚCO otrzymało te relikwie w 2011roku. - Nasi pacjenci to nie tylko ciało, ale również sfera duchowa. Papież Jan Paweł II jest im szczególnie bliski, sam pod koniec życia był człowiekiem cierpiącym i doskonale rozumiał ludzi dotkniętych chorobą. Dlatego dajemy naszym chorym i ich rodzinom możliwość takiego spotkania. Wiara daje nadzieję i siłę do walki z chorobą – wyjaśnia profesor Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Papież Jan Paweł II odwiedził Kielce 3 czerwca 1991 roku podczas IV pielgrzymki do Polski nazywanej Pielgrzymką śladami Dekalogu. Uczestniczył w uroczystości zamknięcia synodu diecezjalnego, po południu na płycie lotniska w Masłowie odprawił w obecności blisko 300 tys. pielgrzymów mszę świętą. W homilii opartej na IV przykazaniu przypomniał, że rodzina jest najpełniejszym wyrazem więzi międzyludzkiej i istotą funkcjonowania społeczeństwa, przestrzegał przed jej niszczeniem i instrumentalnym traktowaniem życia ludzkiego. Ta homilia została zapamiętana jako najbardziej burzliwa nie tylko ze względu na treść, ale i towarzyszącą jej nawałnicę.

Aktualności
Udostępnij