-A A +A

Zbadaj się na Międzynarodowych Dniach Kobiet w Kielcach

Od środy do niedzieli (8 – 12 marca)  na kieleckim Placu Artystów i ulicy Sienkiewicza odbędą Międzynarodowe Dni Kobiet - cykl bezpłatnych imprez dedykowanych paniom, czyli porady stylistek i wizażystek, dietetyków, warsztaty kulinarne, koncerty, badania profilaktyczne. W sobotę i niedzielę zapraszamy do cytomammobusa Świętokrzyskiego Centrum Onkologii na bezpłatną  mammografię i cytologię.

Cykl imprez rozpocznie się w środę o godzinie 12.00. Panie będą mogły między innymi obejrzeć bezpłatnie filmy w kinie 7D, poćwiczyć na świeżym powietrzu z instruktorami fitness i zumby, zasięgnąć porad kosmetyczek i wizażystek w zakresie doboru kosmetyków do pielęgnacji twarzy, stylizacji fryzur, nauczyć się zdrowego gotowania podczas warsztatów pod kierunkiem dietetyków. Wydarzeniom będzie towarzyszył jarmark rzemiosła i produktów regionalnych oraz zlot food trucków.

W sobotę i niedzielę w godzinach 12-18 panie będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii i cytologii w cytomammobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, który zaparkuje na Placu Artystów. Na mammografię zapraszamy panie w wieku 50 – 69 lat, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Na cytologię zapraszamy panie w wieku 25 – 59 lat, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Na badanie należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.

Honorowy patronat nad Międzynarodowymi Dniami Kobiet objął prezydent Kielc.

Załącznik: 
Aktualności
Udostępnij