-A A +A

Cytobus - mobilny gabinet położnej ŚCO czeka na panie w Busku-Zdroju i Ostrowcu Św.

Cytobus czyli mobilny gabinet położnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii przyjedzie do Buska – Zdroju i Ostrowca Św. Zapraszamy panie na bezpłatne badania cytologiczne w ramach Programu profilaktyki raka szyjki macicy!

W cytobusie – mobilnym gabinecie położnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie można wykonać dwa bezpłatne badania podczas jednej wizyty: cytologię konwencjonalną i na podłożu płynnym – co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę i umożliwia ocenę wszystkich pobranych komórek. Badania jest przeznaczone dla pań w wieku 25-59 lat w ramach Programu profilaktyki raka szyjki macicy.

Szczegółowa trasa cytobusa:

7 kwietnia – Busko – Zdrój, parking przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury, godz. 9.00-14.00

12 kwietnia - Ostrowiec Św., Starostwo Powiatowe, ul. Iłżecka 37, godz. 12.00-18.00

Rejestracja na badania pod numerem telefonu: 609 99 00 33. Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne panie wchodzące do cytobusa powinny zasłaniać usta i nos maseczką, przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk.

Diagnostyka w cytobusie ŚCO jest całkowicie bezpieczna. Personel jest zaszczepiony przeciwko COVID-19, przestrzega zaleceń przeciwepidemicznych i jest wyposażony w środki ochrony indywidualnej oraz płyn do dezynfekcji. Wymaz cytologiczny jest pobierany przy pomocy jednorazowych sterylnych zestawów, po każdym badaniu fotel ginekologiczny jest dezynfekowany.

W cytobusie ŚCO mieści się gabinet położnej, w którym znajduje się fotel ginekologiczny i niezbędne wyposażenie oraz wydzielona kabina higieny intymnej z bidetem i bieżącą wodą, aby pacjentka mogła się rozebrać i przygotować do badania. Gabinet położnej jest klimatyzowany. Badania są wykonywane w ramach w ramach realizowanych przez ŚCO projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (Profilaktyka raka szyjki macicy - subregion północny RPSW.08.02.02-26-0002/20; Profilaktyka raka szyjki macicy – subregion południowy RPSW.08.02.02-26-0004/20). Projekty są przeznaczone dla mieszkanek województwa świętokrzyskiego. Z bezpłatnych badań cytologicznych może skorzystać ponad 7,3 tys. kobiet w wieku 25 – 59 lat, więcej o projekcie: https://www.onkol.kielce.pl/pl/dla-pacjenta/profilaktyka-raka-szyjki-macicy-2021-2023

Cytobus można bezpłatnie zamówić do swojej miejscowości/zakładu pracy. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 609 99 00 33.

Aktualności
Udostępnij