-A A +A

Cytobus ŚCO 14 lipca w Hucie Szklanej na Święcie Zalewajki

14 lipca (niedziela) w godzinach 13.00 – 18.00 cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie stacjonował w Hucie Szklanej (Osada Średniowieczna), gdzie będzie się odbywało IX Świętokrzyskie Święto Zalewajki. Pomiędzy licznymi atrakcjami zapraszamy panie w wieku 25 – 59 lat na bezpłatnie badania cytologiczne. Rejestracja na badania pod numerem telefonu: 609 99 00 33.

Cytologia jest badaniem bezbolesnym i bezpiecznym dla pacjentki. W ramach jednej wizyty pacjentki będą miały wykonane dwa badania: cytologię konwencjonalną i na podłożu płynnym, co jest gwarancją wysokiej jakości diagnostyki – dodaje profesor Stanisław Góźdź – dyrektor ŚCO.

Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego w wieku 25 - 59 lat, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

Cytobus ŚCO został skonstruowany w ramach projektu „Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie świętokrzyskim”. W specjalistycznym pojeździe mieści się gabinet położnej, w którym znajduje się fotel ginekologiczny i niezbędne wyposażenie oraz wydzielona kabina higieny intymnej z bidetem i bieżącą wodą, aby pacjentka mogła się rozebrać i przygotować do badania. Cytobus jest klimatyzowany.

Załącznik: 
Aktualności
Udostępnij