-A A +A

Cytomammobus ŚCO w Tarłowie i Ożarowie

25 kwietnia zapraszamy mieszkanki gminy Tarłów na bezpłatną mammografię i cytologię. W dniach 26 – 28 kwietnia cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii odwiedzi gminę Ożarów.

Czy wiesz, że proste, trwające kilkanaście minut badanie mammograficzne może uratować życie? Wczesne wykrycie raka piersi zwiększa szanse na wyleczenie. Badanie cytologiczne zabiera zaledwie kilka minut i pozwala wykryć zmiany w bardzo wczesnym stadium, zanim staną się nowotworem. To badanie także może uratować życie. Warto badać się profilaktycznie.

Cytomammobus ŚCO będzie do dyspozycji mieszkanek gminy Tarłów we wtorek 25 kwietnia, przy Urzędzie Gminy w Tarłowie.

W dniach 26-28 kwietnia na mammografię i cytologię zapraszamy mieszkanki gminy Ożarów. Cytomammobus ŚCO będzie dyżurował przy Urzędzie Miasta i Gminy w Ożarowie.

Rejestracja na badania pod numerem telefonu: 661 911 300. Na badania należy zgłosić się z dokumentem tożsamości z numerem PESEL. Badania są wykonywane w godzinach 10-16.

Z bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi mogą skorzystać panie między 50 a 69 rokiem życia, które nie robiły tego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie między 25 a 59 rokiem życia, które nie miały wykonywanego tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

Aktualności
Udostępnij