-A A +A

Profilaktyka z miodem, cytobus na dożynkach

Na spotkania z profilaktyką w terenie zaprasza w dniach 24-25 sierpnia Świętokrzyskie Centrum Onkologii. 24 sierpnia profilaktyczny namiot ŚCO pojawi się na Świętokrzyskim Święcie Pszczoły w Bałtowie. 25 sierpnia z bezpłatnych porad profilaktycznych oraz badań cytologicznych będzie można skorzystać na dożynkach w Mniowie.

W sobotę 24 sierpnia z profilaktyką onkologiczną będzie można spotkać się na XII Świętokrzyskim Święcie Pszczoły w Bałtowie. W godzinach 10.00-14.30 w profilaktycznym namiocie ŚCO będzie można otrzymać bezpłatnie materiały edukacyjne na temat zdrowego stylu życia i profilaktyki onkologicznej, informacje o realizowanych przez ŚCO programach profilaktycznych, zaproszenia na badania profilaktyczne a także nauczyć się samobadania piersi na fantomach.

W niedzielę 25 sierpnia w Mniowie podczas Dożynek Powiatu Kieleckiego i Gminy Mniów będzie w godzinach 13.00- 18.30 dyżurował cytobus – mobilny gabinet położnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz namiot profilaktyczny ŚCO. Zapraszamy panie w wieku 25 – 59 lat do skorzystania z bezpłatnych badań cytologicznych w ramach Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. W ramach jednej wizyty pacjentki będą miały wykonane dwa badania: cytologię konwencjonalną i na podłożu płynnym, co zapewnia dokładniejszą diagnostykę. Cytobus ŚCO jest pierwszym w Polsce mobilnym gabinetem położnej, w pełni wyposażonym. Wewnątrz pojazdu znajduje się również kabina higieny intymnej z bidetem, aby pacjentka mogła się rozebrać i przygotować do badania. Cytobus jest klimatyzowany. Rejestracja na badania pod numerem telefonu: 609 99 00 33

W namiocie ŚCO będzie można otrzymać bezpłatnie materiały edukacyjne na temat zdrowego stylu życia i profilaktyki onkologicznej, informacje o realizowanych przez ŚCO programach profilaktycznych, zaproszenia na badania profilaktyczne a także nauczyć się samobadania piersi na fantomach.

Zapraszamy serdecznie!

Aktualności
Udostępnij