-A A +A

Weekend z cytologią – cytobus ŚCO w Centrum Leonardo da Vinci i na Festiwalu Smaków

Odwiedzając w dniach 28-29 kwietnia imprezy plenerowe w Regionalnym Centrum Naukowo – Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim i w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni – zadbaj o zdrowie i skorzystaj z bezpłatnych badań cytologicznych w cytobusie ŚCO.

Na  wszystkie zapracowane i zabiegane mieszkanki województwa świętokrzyskiego, które nie mają czasu na badania profilaktyczne, czeka w ten weekend cytobus – mobilny gabinet położnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

28 kwietnia (sobota) w godzinach 11 – 17 cytobus będzie dyżurował w Regionalnym Centrum Naukowo – Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim (tuż przy wejściu do Centrum Nauki Leonardo da Vinci) na Naukowym Otwarciu Sezonu Turystycznego.

29 kwietnia (niedziela) w godzinach 10 – 17 cytobus będzie dyżurował w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni podczas III Świętokrzyskiego Festiwalu Smaków.

Zapraszamy na bezpłatne badania mieszkanki województwa świętokrzyskiego między 25 a 59 rokiem życia, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Każda pacjentka po badaniu otrzymuje zestaw upominków przypominających o profilaktyce. Żeby umówić się na bezpłatne badanie, wystarczy zadzwonić pod nr telefonu 609 99 00 33. 

Cytobus - specjalistyczny pojazd został zaprojektowany i wykonany specjalnie do projektów „Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie świętokrzyskim”, realizowanych przez ŚCO przy wsparciu Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020. Wewnątrz cytobusa znajduje się gabinet położnej, z fotelem ginekologicznym i niezbędnym wyposażeniem oraz kabina higieny intymnej - z wc i bieżącą wodą, gdzie pacjentka może się rozebrać i przygotować do badania. - Zachęcam do tych badań, ponieważ będą wykonywane przez świetnych specjalistów. Dysponujemy własnym Zakładem Patologii Nowotworów z certyfikatem Światowej Agencji Badań nad Rakiem, co jest gwarancją wysokiej jakości diagnostyki – dodaje profesor Stanisław Góźdź – dyrektor ŚCO.

http://cndavinci.pl/zapraszamy-centrum-nauki-28-kwietnia-na-otwarcie-sezonu-turystycznego/

http://mwk.com.pl/pl/sg/slider/1796,_quot_iii_swietokrzyski_festiwal_smakow_quot.html

 

 

Aktualności
Udostępnij