-A A +A

Życzenia i profilaktyka nowotworów dla świętokrzyskich policjantek

8 marca przedstawiciele Świętokrzyskiego Centrum Onkologii razem z Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach życzyli wszystkim policjantkom i pracownicom cywilnym świętokrzyskiej policji dużo zdrowia. Do życzeń oprócz kwiatów dołączono zaproszenia na badania profilaktyczne oraz lekcję profilaktyki i czujności onkologicznej dla pań.

Uroczystość odbyła się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Komendant Wojewódzki Policji inspektor Dariusz Augustyniak złożył w imieniu własnym oraz wszystkich pracowników świętokrzyskiej policji najserdeczniejsze życzenia funkcjonariuszkom i pracownicom cywilnym świętokrzyskiego garnizonu. Wraz z zastępcami insp. Arturem Bieleckim, insp. Markiem Janem Przybyszewskim, insp. Arturem Bednarkiem wręczył paniom kwiaty. Ponad sto pań otrzymało również imienne zaproszenia na mammografię i cytologię. Badania będą mogły wykonać w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w ramach Populacyjnych Programów Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy i Raka Piersi. – Razem z panem komendantem mamy wspólny cel: prewencję, czyli zapobieganie niekorzystnym zjawiskom. Dbajcie o swoje zdrowie, bo ono w największej części jest w waszych rękach. Wykonujcie regularnie badania profilaktyczne, dawajcie w swoich rodzinach dobry przykład, pokazujcie córkom, jak ważna jest profilaktyka, obserwacja swojego organizmu, samobadanie piersi – mówił profesor Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Spotkaniu towarzyszyła lekcja profilaktyki i czujności onkologicznej. Dr Leszek Smorąg, specjalista ginekologii onkologicznej z ŚCO mówił o czynnikach ryzyka zachorowania na nowotwory kobiece, roli badań profilaktycznych i stylu życia w prewencji tych nowotworów. Mgr Jadwiga Zapała, specjalista promocji zdrowia uczyła, jak umiejętnie obserwować swój organizm, żeby wcześnie wychwycić niepokojące objawy mogące sygnalizować chorobę. Mgr Joanna Chądzyńska i Izabela Opalińska z Działu Promocji i Profilaktyki Onkologicznej uczyły policjantki i policjantów nauki samobadania piersi na fantomach.

Inicjatorem zdrowych obchodów Dnia Kobiet w Policji był Zarząd Terenowy KWP w Kielcach NSZZ Policjantów.

Aktualności
Udostępnij