-A A +A

III Piknik Zdrowia – 29 lipca Kielce, 30 lipca Pińczów

Na III Piknik Zdrowia zapraszają w dniach 29-30 lipca: Fundacja Pokonaj Raka i Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów. Podczas dwudniowej imprezy, pełnej zdrowia i profilaktyki onkologicznej, dostępnych będzie wiele bezpłatnych badań i konsultacji dla dorosłych i dzieci.

Już po raz trzeci Fundacja Pokonaj Raka, wspierająca osoby walczące z chorobą nowotworową, zaprasza mieszkańców regionu świętokrzyskiego do aktywnego zadbania o swoje zdrowie. – Naszym celem jest pokazywanie osobom, które dowiadują się o chorobie nowotworowej, że raka można pokonać i wrócić do "normalnego" życia, życia pełnego pasji i marzeń. Pragniemy jednocześnie zachęcać wszystkich do zdrowego, świadomego życia i wykonywania badań profilaktycznych, żeby dać sobie szansę na wygranie z rakiem – mówi Katarzyna Gulczyńska, prezes Fundacji Pokonaj Raka.

 

Podczas III Pikniku Zdrowia, który odbędzie się w dniach 29-30 lipca w Kielcach i Pińczowie, będą dostępne bezpłatnie:

Mammografia (w Programie profilaktyki raka piersi)

Cytologia konwencjonalna i płynna (w Programie profilaktyki raka szyjki macicy)

Spirometria

Analiza składu ciała i konsultacje dietetyka

Przegląd stanu uzębienia w Dentobusie

Pomiary ciśnienia tętniczego i poziomu glukozy we krwi

Badania znamion na skórze i konsultacje dermatologa

Przesiewowe badania wzroku

A także: spływ kajakowy Nidą, miasteczko ruchu drogowego, gry i zabawy dla dzieci, joga na trawie, pokaz sprzętu strażackiego i policyjnego.

Rejestracja telefoniczna na mammografię i cytologię: 661 911 300. Zapisy na spływ kajakowy Nidą (Tokarnia – Brzegi): 607 339 330

Wśród partnerów wydarzenia są m.in. Świętokrzyski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, Świętokrzyskie Centrum Onkologii, Zakład Ubezpieczeń Społecznych – oddział w Kielcach, Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kielcach, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o.

Patronat honorowy nad III Piknikiem Zdrowia objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wojewoda Świętokrzyski, Prezydent Miasta Kielce, Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.

Szczegółowe informacje na plakatach.

Aktualności
Udostępnij