-A A +A

Kielecka Dycha 2018 oczami Gladiatorów

W niedzielę 07.10.br odbyła się kolejna, siódma już edycja biegu Kielecka Dycha organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach. Wśród około 600 biegaczy, którzy w piękne niedzielne przedpołudnie o godzinie 10 oo wystartowali na trasę blisko 11 kilometrowego terenowego biegu prowadzącego leśnymi i trudnymi technicznie ścieżkami, wystartowało dwóch reprezentantów Oddziału Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty GLADIATOR. Kolega Kazimierz Ćwieluch, aktywny członek Stowarzyszenia  ze Skarżyska Kamienna oraz Prezes Zarządu Oddziału Świętokrzyskiego Janusz Marszycki. Dwóch Gladiatorów, jak przystało na Gladiatorów, pokazało chart ducha, siłę i kondycję godną nie jednego młodszego i sprawniejszego mężczyzny, zostawiając ich w pokonanym polu. Na mecie pełni satysfakcji, chociaż bardzo zmęczeni, przyjęli pamiątkowe medale.

Start w Kieleckiej Dysze był namacalnym dowodem na to, że zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna, do której Stowarzyszenie namawia swoich członków oraz wszystkich mężczyzn, to nie tylko słowa, ale przede wszystkim czyny.

W tym roku dwóch. W przyszłym może dwudziestu Gladiatorów wystartuje  w Kieleckiej Dysze udowadniając, że wczesne wykrycie choroby nowotworowej układu moczowo- płciowego  daje szansę na całkowite wyleczenie i całkowitą sprawność.

Do zobaczenia za rok.

Kielecka Dycha 2018 oczami Gladiatorów
Kielecka Dycha 2018 oczami Gladiatorów
Kielecka Dycha 2018 oczami Gladiatorów
Kielecka Dycha 2018 oczami Gladiatorów
Dla pacjenta
Udostępnij