-A A +A

Zintegrowana wycieczka po zdrowie ze Starachowic

Kameralna wycieczka profilaktyczna ze Szkoły Podstawowej nr 10 z oddziałami integracyjnymi w Starachowicach odwiedziła 2 grudnia Świętokrzyskie Centrum Onkologii.

Grupę nauczycielek, które chciały skorzystać z bezpłatnej mammografii i cytologii w ramach projektów „Żyj zdrowo „ i „Bądź świadoma” zorganizowała Renata Samela – dyrektor szkoły. – Usłyszałam reklamę w radiu i zrobiłam listę chętnych pań do wyjazdu na badania profilaktyczne – wyjaśniła. Nasi goście byli mile zaskoczeni, bo… - Nie spodziewaliśmy się takiego przyjęcia. Już przed budynkiem szpitala czekał komitet powitalny. Potem przez cały czas miałyśmy opiekunów, którzy  prowadzili nas na badania, wszystko wyjaśniali, pomagali – mówi pani dyrektor.

- Kobiety się nie badają, bo nie mają czasu na czekanie w kolejkach. Tu jest zupełnie inaczej. Tutaj się czeka na pacjenta. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tej akcji i Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Pobyt tutaj był czystą przyjemnością – dodała Elżbieta Staniszewska.

W ciągu niespełna godziny panie zostały zbadane (dwie panie wykonały mammografię, a cztery cytologię) i obdarowane upominkami przypominającymi o profilaktyce. – To dopiero początek współpracy. W naszej szkole pracuje dużo kobiet. Będziemy również polecać waszą akcję rodzicom – zapowiedziała pani dyrektor SP nr 10 w Starachowicach.

Dla pacjenta
Udostępnij