-A A +A

Uczyliśmy mieszkanki Skarżyska – Książęcego profilaktyki raka piersi

O tym, jak dbać o piersi, by były zdrowe, na jakie sygnały ostrzegawcze, płynące z naszego organizmu zwracać uwagę, jak przygotować się do badania mammograficznego i o wielu praktycznych aspektach profilaktyki raka piersi rozmawialiśmy na spotkaniu edukacyjnym dla kobiet w Skarżysku – Książecym.

Spotkanie odbyło się w remizie OSP w Skarżysku – Książecym. Wykład połączony z prezentacją ciekawych filmów dotyczących profilaktyki raka piersi prowadziła dr hab. Bożena Zboina zachęcając panie, aby uważnie obserwowały swój organizm, regularnie co miesiąc same badały swoje piersi. – Ten czas poświęcony sobie, troska o własne zdrowie będzie procentował lepszym samopoczuciem i kondycją fizyczną – tłumaczyła. – Warto korzystać z badań profilaktycznych, tym bardziej, że Świętokrzyskie Centrum Onkologii zapewnia pacjentkom bezpłatny transport na badanie i z powrotem. Kolejnym udogodnieniem jest zapewnienie opieki nad osobą niesamodzielną – dzieckiem czy osobą niepełnosprawną w czasie gdy będziecie na badaniach. Wszystko po to, żeby kobiety mogły korzystać z profilaktycznej mammografii. To badanie jest całkowicie bezpieczne, pozwala wykryć nawet kilkumilimetrowe guzki w piersiach. Dzięki temu możemy się skutecznie wyleczyć i nadal cieszyć się życiem.

Panie otrzymały również wiele porad co do diety, stylu życia, a także pielęgnacji i kosmetyków. Każda uczestniczka spotkania nauczyła się samobadania piersi, otrzymała praktyczne materiały edukacyjne, informacje o tym, jak przygotować się do badania. – Bardzo ciekawe spotkanie. Dowiedziałyśmy się wielu pożytecznych rzeczy, które można stosować w życiu. Warto było przyjść – podsumowały uczestniczki.

Dla pacjenta
Polski
Udostępnij